Materac siedliskiem roztoczy i alergenów
Mierzą około 0,3 milimetra i są niezauważalne gołym okiem - ROZTOCZE, bo o nich mowa to mikroorganizmy z rodziny pajęczaków, które najbardziej upodobały sobie nasze łóżka i materace. Roztocze żywią się martwym naskórkiem, który zalega w naszej pościeli i materacach. Każdej nocy gubimy go około 1,5g, przeciętnie około 0.5 kg rocznie. To idealna pożywka dla roztoczy, których na dwuosobowym materacu może żyć nawet 2,5 mln osobników. Odchody tych pajęczaków przyczyniają się do powstawania alergii oraz astmy. Zaledwie 100 okazów w jednym gramie kurzu wystarczy, aby wywołać reakcję alergiczną.
Katar, nieżyt nosa, kaszel, swędzenie, to wszystko negatywnie wpływa na jakość naszego snu. Alergii nie da się wyeliminować w 100%, ale w znacznym stopniu możemy ograniczyć występowanie ich objawów i poprawić komfort naszego życia. Skutecznym sposobem na ograniczenie rozwoju roztoczy jest antyroztoczowy pokrowiec na materac z materiału Evolon® marki Alergsen, który zatrzymuje niemal 100% cząstek większych od 1 mikrometra (μm). Jest to jedna milionowa metra, czy inaczej, jedna tysięczna milimetra, dla porównania odchody roztoczy mają wielkość od 10 do 40 mikrometrów. Specjalna technologia szycia pokrowca zabezpiecza przenikanie alergenów również w okolicach zamka błyskawicznego.
Antyroztoczowy pokrowiec na materac marki ALERGSEN został uszyty z najnowszej generacji materiału Evolon®, który zapewnia trwałą ochronę przed alergenami wytwarzanymi przez roztocze kurzu domowego. Skuteczność materiału Evolon®, z którego zostały wykonane produkty marki Alergsen potwierdzają liczne certyfikaty wydane przez:
ECARF - Evolon® został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.
OEKO TEX - Tkaniny z mikrowłókien Evolon® uzyskały znak Oeko-Tex (standard 100, klasa produktu I). To poświadcza, że są one wolne od szkodliwych substancji i odpowiednie do kontaktu ze skórą dziecka.
Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy)
IBT Reference Laboratory (USA)
TÜV NORD
Antyroztoczowe pokrowce ALERGSEN stosuje się jako zewnętrzne zabezpieczenie materaca, główne środowisko życia roztoczy. Gęsto splecione mikrowłókna stanowią bezpieczną barierę, w efekcie czego żadne alergeny oraz nieczystości nie przedostaną się do środka naszych pościeli ani też nie wydostaną się na zewnątrz. Materiał czysty mikrobiologicznie - Evolon® wykonany jest z poliestru, poliamidu i wody. W czasie produkcji nie używa się żadnych szkodliwych substancji, ani środków chemicznych, a woda użyta w procesie produkcji jest wielokrotnie recyklingowana, przez co jest bezpieczny dla człowieka i środowiska. Potwierdzają to liczne certyfikaty wydane przez niezależne instytucje i laboratoria z różnych krajów. Jest bardzo trwałym materiałem, który pomaga ograniczyć ilość odpadów na nasze środowisko. Podlega recyklingowi.
Materiał miękki w dotyku, oddychający i szybko schnący - budowa pojedynczego włókna jest bardzo cienka, a jednocześnie ma bardzo dużą wewnętrzną powierzchnię, co umożliwia przepływ powietrza, zapewnia to doskonałą gospodarkę wilgocią, materiał absorbuje wodę, a następnie bardzo szybko wysycha. Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).
Możliwość wielokrotnego prania w temperaturze do 95°C bez utraty właściwości materiału.
Produkty pościelowe marki ALERGSEN mogą być stosowane w dwóch wariantach:
a) Zakup nowej pościeli (kołdry lub poduszki) marki Alergsen na którą zakładamy zwykłą poszewkę.
b) Zakup samych pokrowców np. na kołdrę, poduszkę, materac.
Oba warianty gwarantują skuteczną ochronę antyroztoczową.
Pościel marki Alergsen można prać w temperaturze do 95°C
Polecamy również zapoznanie się z ofertą materacy Antyroztoczowych marki Alergsen
Materac Materac Antybakteryjny Cooling Gel Memory Foam zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. Polecany dla alergików, astmatyków oraz osób z Atopowym Zapaleniem Skóry.